často kladené otázky

prečo dať prednosť individuálnemu projektu rodinného domu?

tu je niekoľko dôvodov_stavba domu je častokrát investícia na celý život. Je to pravdepodobne najväčšia investícia vášho života. Preto si zaslúži, aby ste sa na ňu pripravili čo najlepšie. Každý sme jedinečný. Máme iné potreby, predstavy a túžby. Máte šancu tieto túžby zhmotniť do vášho vysnívaného domu a nie byť odkázaný na existujúce katalógové projekty vytvorené od stola bez akejkolvek súvislosti s vami a bez náväznosti na váš pozemok.

čo je potrebné zohľadniť pri návrhu domu a iných architektonických diel?

Každý človek je iný. Má svoje potreby predstavy a sny. Je dôležité poznať budúceho užívateľa stavby. V prípade rodinného domu je potrebné vedieť pre koľko ľudí je určený a keďže predpokladaná životnosť rodinného domu je 50 rokov, takisto aj koľko predpokladáme obyvateľov do budúcnosti, napríklad počet detí, orientácia ku svetovým stranám, okolité komunikácie, výhľady, priehľady, okolité objekty. Nič z toho sa nedá predpokladať bez toho aby architekt poznal svojho klienta osobne a videl jeho pozemok na ktorom bude objekt stáť. Preto sú katalógové projekty rodinných domov, ktoré su tvorené od stola bez akéhokoľvek osobného kontaktu považované za nie najšťastnejšie riešenie.

aké podklady sú potrebné k architektonickej štúdii?

k architektonickej štúdii sú potrebné
geometrický plán
miestne regulatívy_maximálna povolená výška zástavby, index zastavanosti, podlažnosť…
fotografie pozemku
základné požiadavky na dom_zastavaná plocha, počet poschodí, počet a veľkosť izieb, požiadavky na priestory

Termín dodania architektonickej štúdie je 50 pracovných dni od uhradenia zálohy, ktorá je 50% z ceny štúdie.

ako prebieha spolupráca s architektom?

Na začiatku dajte dokopy čo najviac informácii o priestore a požiadavkách a pošlite nám ich. Následne sa dohodneme na osobnom stretnutí, kde si upresníme požiadavky a postup spolupráce. Po akceptácii cenovej ponuky a uhradení zálohovej platby začneme pracovať na projekte.

dna chcem-projekt faq

2011 created by bizxarch and m@rtin
creative commons attribution-non commercial licence